İnstagram
Telegram
Telefon
WhatsApp

Hakkımızda

Biz Kimiz ?

Hakkımızda

Kelkit yöresinin kadim ilçesi Şebinkarahisar da asırlardır yetiştiriciliği yapılan dut meyvesinin, yöre insanının üretim ve yemek kültürünün şekillenmesinde etkin bir rolü vardır. İlçenin en köklü ailelerinden olan TİRYAKİOĞLU ailesi tarafından, dut meyvesi geçmişte geleneksel yöntemlerle işlenerek pekmez ve pestil üretimi yapılmıştır.

Uzun bir geçmişe dayanan bu geleneksel üretim süreci, aile fertlerinden Atilla TİRYAKİ tarafından 2008 yılında sektörel boyuta taşınmıştır. Marka tescil işlemleri ile gerekli resmi üretim izinlerinin alınmasının akabinde, 2000 m² alana kurulan modern tesiste Atilla TİRYAKİOĞLU Pestil-Köme olarak geniş çaplı üretim sürecine başlanmıştır. Üretim tesisimiz o günden beri gelişen ihtiyaçlara göre sürekli büyütülmekte, üretim ve istihdam kapasitesi her geçen gün artmaktadır.

Dut ürünlerini türünün en kalitelisi olan Giresun fındığı ile buluşturarak olağanüstü tatlar üreten firmamızın ünü, kısa sürede ilçe sınırlarını aşarak Türkiye ve dünyaya açılmıştır. Firmamız aynı zamanda Pestil-Köme üretiminin Şebinkarahisar’da sektörleşmesinde lokomotif görevi üstlenmiştir. İnsan sağlığı ve doğallık üretim felsefemizin temelini oluşturmaktadır.

Ürünlerimizin tamamında başta glikoz şurubu olmak üzere hiçbir suni tatlandırıcı, koruyucu, renklendirici ve kimyasal madde kullanılmamaktadır. İnsana saygı, özen ve sabır temel ilkelerimizdir. Bu anlayışımız ürünlerimizin kalitesine de yansımakta, sektördeki iddiamızın ve müşteri memnuniyetimizin kaynağını oluşturmaktadır.